POWER w WUP Lublin

Link EURES

Link Badania i Analizy

Rynek Pracy dla Młodych

CIZ dla Młodych

A A A

 

Z Profilem Zaufanym na pewno się uda.

 

JPK_VAT to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane pobierane są bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. JPK posiada określony układ i format (schemat xml), który ułatwia jego przetwarzanie.

 

Do prawidłowego złożenia i wysłania Jednolitego Pliku Kontrolnego potrzebny jest certyfikat kwalifikowany lub Profil Zaufany (eGO). JPK trzeba też uwierzytelnić.

 

 

Mikroprzedsiębiorcy, którzy nie chcą mieć problemów z przesłaniem JPK_VAT, już dziś powinni  bezpłatnie założyć Profil Zaufany. To proste!

 

Załóż Profil Zaufany już dziś!

 

Jeżeli przedsiębiorcy już teraz założą Profil Zaufany będą dobrze przygotowani do wysyłki pierwszego JPK_VAT. Profil Zaufany da im gwarancję łatwego, szybkiego i bezpiecznego wysłania pliku JPK_VAT.

 

Jak to zrobić?

 

Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:

 

1.       Przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej

 

W tej opcji Profil Zaufany można założyć i potwierdzić w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunek? Posiadanie konta w tych bankach: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na platformie Envelo.

 

 

 

Za pomocą konta bankowego szybko i bezpiecznie można założyć i potwierdzić Profil Zaufany. Chodzi o to, że dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego każdy - w tym przedsiębiorca - kto zdecyduje się na ten sposób założenia Profilu Zaufanego, nie musi już potwierdzać ich osobiście w urzędzie.

 

 

 

Krok 1: Wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego w systemie bankowości elektronicznej.

 

Krok 2: Operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia Profilu Zaufanego.

 

2.       Przez internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym

 

Krok 1: Wejdź na stronę www.pz.gov.pl.

 

Krok 2: Wybierz możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w Punkcie Potwierdzającym. 

 

Krok 3: Wypełnij w internecie wniosek o założenie Profilu Zaufanego

 

Krok 4: Po założeniu Profilu w internecie należy odwiedzić Punkt Potwierdzający. Jest na to 14 dni od złożenia wniosku. Na stronie www.pz.gov.pl sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Punkt Potwierdzający.

 

W całej Polsce funkcjonuje prawie 1500 takich Punktów. To m.in. urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejskie, czy wojewódzkie.

 

 

 

Infolinia KIS i dyżury ekspertów w urzędach skarbowych

 

Informacje w zakresie zakładania Profilu Zaufanego (eGO) będzie można uzyskać korzystając z infolinii Krajowej Informacji Skarbowej. Wystarczy zadzwonić pod numery 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) oraz 22 330 03 30 (z tel. komórkowych). Po wybraniu w systemie zapowiedzi numeru 7 nastąpi przekierowanie do konsultantów w Ministerstwie Cyfryzacji, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z zakładaniem i potwierdzaniem bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO).  

 

Ponadto, Infolinia KIS czynna będzie także w soboty 17 i 24 lutego (w godzinach od 9 do 13).

 

Zachęcamy również do kontaktu z ekspertami w urzędach skarbowych. W każdym urzędzie skarbowym w Polsce wyznaczeni są specjalni koordynatorzy do obsługi w zakresie JPK_VAT. Oni również będą pełnili dyżury 17 i 24 lutego (soboty).

">Załóż Profil Zaufany – krok po kroku – zobacz nasz film.

 

Do czego jeszcze przydaje się Profil Zaufany?

 

Dzięki Profilowi Zaufanemu można m.in.:

 

·         Składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US

 

·         Złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej

 

·         Zgłosić utratę dokumentu tożsamości

 

·         Wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

 

·         Załatwić sprawy urzędowe dla swojej rodziny: becikowe, świadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Świadczenie o Funduszu Alimentacyjnym

 

·         Uzyskać odpis aktu stanu cywilnego

 

·         Dziesiątki innych spraw.

 

Dlatego: przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

 

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.