A A A

Centrum jest placówką Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie otwartą dla wszystkich, którzy poruszają się po rynku pracy oraz dla młodzieży, która dopiero stoi przed wyborem zawodu. Prowadzimy działalność w zakresie: informacji i poradnictwa zawodowego. Zapraszamy do nas osoby planujące karierę zawodową, pragnące zmienić pracę lub zawód.

Doradcy zawodowi Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej serdecznie zapraszają do korzystania i współtworzenia wirtualnej przestrzeni Zasobów Informacji Zawodowych. Jest to zbiór przydatnych i ciekawych informacji, które pogrupowane są w następujących obszarach tematycznych:

 1. zawody i specjalności;
 2. rynek pracy, w tym pracodawcy i profile prowadzonych przez nich działalności;
 3. zakres i formy działania instytucji publicznych i niepublicznych, które mogą być przydatne w rozwiązywaniu problemów zawodowych, poszukiwaniu pracy lub podejmowaniu działalności gospodarczej;
 4. szkoły i instytucje szkoleniowe;
 5. stowarzyszenia zawodowe i formy ich działania;
 6. metody i sposoby poszukiwania pracy w kraju i za granicą, w tym przez sieć EURES;
 7. sposoby i metody rekrutacji oraz prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych;
 8. zasady przygotowywania, rodzaje i wzory dokumentów aplikacyjnych;
 9. strony internetowe, na których znajdują się informacje przydatne w rozwiązywaniu problemów zawodowych lub w poszukiwaniu pracy;
 10. warunki świadczenia pracy;
 11. warunki podejmowania działalności gospodarczej, w tym o przepisach prawnych, procedurach postępowania i wzorach dokumentów;
 12. projekty, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 26a ustawy, w ramach których można uzyskać pomoc w zakresie poradnictwa zawodowego.

czytaj więcej

Zapraszamy do lektury poradnika „Bądź sobie szefem". Jest to kompendium wiedzy dla osób podejmujących działalność gospodarczą. Założenie własnej firmy to atrakcyjna forma realizacji kariery zawodowej, źródło satysfakcji i poczucia własnej wartości. Mamy nadzieję, że poradnik spełni Państwa oczekiwania, dostarczy niezbędnych informacji i utwierdzi w decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej. Rozwój przedsiębiorczości to szansa na lepszą gospodarkę w regionie, więcej przedsiębiorstw i miejsc pracy, bogatsza oferta produktów i usług. Poradnik zawiera niezbędne informacje dotyczące tego, jak zrealizować pomysł na własny biznes, gdzie zdobyć pieniądze na start, jak stworzyć biznesplan, z jakimi instytucjami podjąć współpracę.

Przyszły przedsiębiorca może przed podjęciem decyzji o własnym biznesie sprawdzić czy posiada odpowiednie predyspozycje. Doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej świadczą usługi poradnictwa zawodowego z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi do badania preferencji i predyspozycji zawodowych. Udzielają także indywidualnych informacji, poradnictwa na odległość z wykorzystaniem e-maila i telefonu oraz prowadzą zajęcia grupowe. Wraz z organizatorami zapraszam Państwa na bezpłatne warsztaty pt.: „Moja firma – jak zostać przedsiębiorcą" organizowane cyklicznie w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

czytaj więcej

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć poradnictwa grupowego w IV kwartale 2019 r. organizowanych w Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białej Podlaskiej, Chełmie, Lublinie i Zamościu.


Doradcy zawodowi zapraszają wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia i są zainteresowane własnym rozwojem. Udział w zajęciach to okazja do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, lepszego zrozumienia i odkrywania siebie oraz wymiany doświadczeń.

czytaj więcej na stronie WUP Lublin

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć poradnictwa grupowego w III kwartale 2019 r. organizowanych w Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu i Lublinie.


Doradcy zawodowi zapraszają wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia i są zainteresowane własnym rozwojem. Udział w zajęciach to okazja do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, lepszego zrozumienia i odkrywania siebie oraz wymiany doświadczeń.

czytaj więcej na stronie WUP Lublin

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.