Link do ogólnopolskiego PO WER

A A A

Cała historia rozpoczęła się w grudniu 2012 r. gdy Komisja Europejska przedstawiła koncepcję Gwarancji. 5 miesięcy później, 22 kwietnia 2013 r. Rada Europejska przyjęła zalecenie w sprawie ustanowienia gwarancji dla młodzieży, zgodnie z którym od początku 2014 r. państwa członkowskie zostały zobligowane do wdrożenia Gwarancji.

Wtedy też rozpoczęte zostały prace nad polskim dokumentem programowym, który zaplanowałby wdrożenie tej inicjatywy w Polsce. Plan realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce został ostatecznie opracowany w kwietniu 2014 r. Warto jednak pamiętać, że ma on charakter "dokumentu kroczącego", czyli jest na bieżąco aktualizowany, tak, aby wykorzystać wszystkie możliwości dla wsparcia młodych na rynku pracy. Jego najnowsza wersja pochodzi z października 2015 r. i znajdziesz ją tutaj: Zaktualizowany Plan realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce.

Ważnym elementem realizacji Gwarancji dla młodzieży w Europie jest jej wsparcie dodatkowymi środkami finansowymi, czyli Inicjatywą na rzecz ludzi młodych. Dzięki niej, wsparcie środkami europejskimi dla młodych w Polsce będzie wyższe aż o 255 mln euro!
 
Razem z Gwarancjami dla młodzieży Komisja Europejska przedstawiła kilka innych inicjatyw służących poprawie sytuacji młodzieży. Dotyczą one przede wszystkim podnoszenia jakości kształcenia zawodowego, wysokiej jakości staży i praktyk oraz zmian w systemie Eures, czyli umożliwiajacym wymianę ofert pracy pomiędzy urzędami pracy w całej Unii Europejskiej.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.