Link do ogólnopolskiego PO WER

Pozostałe projekty skierowane do osób młodych w ramach PO WER 2014-2020

Ochotnicze Hufce Pracy

OHP poza działalnością statutową realizują w ramach PO WER projekty skierowane do osób młodych:

• „Pomysł na siebie" – ze środków YEI i EFS – przejdź do strony OHP

Kto może wziąć udział w projektach?
    Osoby w wieku 15-17 lat pozostające bez zatrudnienia nieuczące się i nieszkolące z terenu całego kraju.

W ramach projektów „Pomysł na siebie" realizowane są formy wsparcia takie, jak: wsparcie opiekuńczo-wychowawcze, zajęcia z doradcą zawodowym, zajęcia z psychologiem, warsztaty wyrównawcze z przedmiotów szkolnych, kursy językowe, podstawowe kursy komputerowe, kwalifikacyjne kursy zawodowe.

• „Równi na rynku pracy" - ze środków YEI i EFS – przejdź do strony OHP

Kto może wziąć udział w projektach?
    Osoby w wieku 18-24 lata pozostające bez zatrudnienia nieuczące się i nieszkolące z terenu całego kraju.

W ramach wsparcia aktywizująco-doradczego uczestnicy biorą udział w zajęciach z doradcami zawodowymi oraz psychologami, które pozwalają im na wybór odpowiedniego, zgodnego z ich predyspozycjami, szkolenia zawodowego lub kursu, jak również pomagają w przygotowaniu ich do aktywnego funkcjonowania na rynku pracy.

Wojewódzkie i Powiatowe Urzędy Pracy

W ramach PO WER osoby młode,  które nie uczą się, nie pracują i nie szkolą, mogą również skorzystać z projektów realizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy lub wyłonionych w konkursach ogłaszanych przez Wojewódzkie Urzędy Pracy:

• Powiatowe Urzędy Pracy (PUP) obejmują wsparciem osoby młode w wieku 18-29 lat bez pracy, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne (dla których został ustalony I lub II profil pomocy),
  • Wojewódzkie Urzędy Pracy nadzorują projekty skierowane do osób młodych w wieku 15-29 lat bez pracy, w tym w szczególności osób niezarejestrowanych w urzędach pracy.