A A A

Przedstawiamy: "Zaktualizowany Plan realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce (Listopad 2015)"

 

Informujemy, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dokonało aktualizacji opracowanego w 2014 r. „Planu realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce”, określającego zasady realizacji wsparcia osób młodych pozostających bez zatrudnienia, realizowanego m.in. z wykorzystaniem środków EFS oraz środków specjalnej linii budżetowej uruchomionej przez Komisję Europejską – Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych (z ang. YEI) – w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
    Najbardziej istotną zmianą wprowadzoną w dokumencie jest rozszerzenie grona osób, które mogą skorzystać ze wsparcia w ramach Gwarancji dla młodzieży, z osób w wieku do 25. roku życia, na osoby w wieku do 29. roku życia (do dnia 30. urodzin). Uaktualniono również zapisy dotyczące konkursów centralnych i regionalnych, uwzględniono nowe formy wsparcia osób młodych wprowadzone nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, które obowiązują od 1 stycznia 2016 r. Ponadto zaktualizowano diagnozę sytuacji młodych na rynku pracy oraz wskazano wysokość kwot na finansowanie działań z poszczególnych źródeł.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Plan Realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce (kwiecień 2014r.).pdf)Plan Realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce (kwiecień 2014 r.)[Plan Realizacji Gwarancji dla Młodzieży w Polsce (kwiecień 2014 r.)]2355 kB
Pobierz plik (Zaktualizowany Plan realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce.pdf)Zaktualizowany Plan realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce[Zaktualizowany Plan realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce (Listopad 2015) ]2169 kB

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.