A A A

W ramach projektów "Lubelskie Obserwatorium Rynku Pracy" i "Lubelskie Obserwatorium Rynku Pracy - kontynuacja" powstały dwie serie programów informacyjno-edukacyjnych. Dzięki nim można zapoznać się w szybki sposób z najważniejszymi wynikami badań zrealizowanymi przez LORP oraz uzyskać użyteczną wiedzę w kontekście funkcjonowania na regionalnym rynku pracy.

Oba projekty były współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżet państwa. Poddziałanie 6.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Puls Rynku Pracy – seria programów przygotowanych
w ramach projektu „Lubelskie Obserwatorium Rynku Pracy – kontynuacja” (2013-2014).

Odcinek 1. Poświęcony jest sytuacji absolwentów wkraczających na rynek pracy, kondycji mikroprzedsiębiorstw oraz badaniom planowanym w ramach projektu LORP-k.

 

Odcinek 2. Prezentuje portal Wirtualny Doradca, który stanowi internetowy informator z badań LORP.

 

Odcinek 3. Informuje w jakich zawodach i branżach prowadzą rekrutacje pracodawcy w województwie lubelskim, dodatkowo o rekrutacjach mówi pracodawca i szef agencji zatrudnienia.

 

Odcinek 4. Losy zawodowe absolwentów szkół wyższych. Wyniki badań i konkretne przykłady.

 

Odcinek 5. Prezentacja warsztatów wiedzy o rynku pracy, prowadzonych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie. Zaproszenie do lektury wyników badania „Godzenie obowiązków zawodowych i rodzinnych”. Podsumowanie działań projektowych.

 

 

Lubelskie Obserwatorium Rynku Pracy – seria programów przygotowanych w ramach projektu „Lubelskie Obserwatorium Rynku Pracy” (2011-2013).

Odcinek 1. Skupia się na potrzebach zatrudnieniowych pracodawców województwa lubelskiego i ich oczekiwaniach odnośnie kandydatów do pracy oraz alternatywnym sposobie odnalezienia się na rynku pracy jakim jest samozatrudnienie.

 

Odcinek 2. Poświęcony jest planom zawodowo-edukacyjnym przyszłych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Odcinek 3. Prezentuje wyniki "Monitoringu ofert pracy", informuje jakie są najbardziej popularne źródła ofert pracy oraz przybliża zasady funkcjonowania biur karier oraz agencji zatrudnienia.

 

Odcinek 4. Dotyczy osób pracujących i samozatrudnionych oraz sposobów w jaki radzą oni sobie z wymaganiami lokalnego rynku pracy.

 

Odcinek 5. Stanowi podsumowanie wyników badań prowadzonych w trakcie całego okresu realizacji projektu „Lubelskie Obserwatorium Rynku Pracy”.

 

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.